Czyste Powietrze Wokół Nas

Przedszkole Samorządowe „Promyczek”, kolejny raz przystąpiło do realizacji Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna.
Program jest częścią wychowania zdrowotnego i jego założeniem jest zwiększenie wiedzy dzieci dotyczącej szkodliwości dymów.
Program adresowany jest do dzieci 5 i 6 letnich, dlatego w spotkaniu uczestniczyły trzy najstarsze grupy: Pszczółki, Sówki oraz Żabki.
Wychowanków naszego przedszkola w tematykę zajęć wprowadził dinozaur Dinek.
Przedszkolaki poznały historyjkę o podróży Dinusia pociągiem, rozmawiały o źródłach dymu, nazywały rodzaje dymów oraz poznały negatywne skutki palenia papierosów.
Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, a poruszane tematy pobudziły ich ciekawość.
Opracowała:Justyna Zajkowska
Relacja 2018-03-17, 15:42 | autor: Justyna Zajkowska