Wizyta strażaka

W dniu 2 stycznia 2018 roku gościem naszego Przedszkola był pan Jan Gołębiewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach.
W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z grupy Pszczółki, Biedronki oraz Sówki. Podczas wizyty nasz gość zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą strażaków, udzielił wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego a także wyjaśnił, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych, sprzątają drzewa połamane przez wichury oraz ratują zwierzęta. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, co może wzniecić pożar oraz utrwaliły numer alarmowy do straży pożarnej..
Poprzez realizację takich spotkań dzieci uczą się umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi a także poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka .
Panu Janowi dziękujemy poświęcenie nam swojego cennego czasu oraz życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.
Opracowała: Justyna Zajkowska
Relacja 2018-01-04, 09:10 | autor: Justyna Zajkowska