Biedronki bawią się kolorami

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia
 Nauki kolorów i ich utrwalania uczymy  poprzez zabawę. Ciekawą formą utrwalenia barw są „kolorowe dni w Biedronkach”. Maluchy w ten sposób poznały i utrwalały kolor czerwony, niebieski i biały. W wyznaczone poniedziałki w garderobie dzieci i pani dominowały dane kolory. Każdy kolor utrwalany jest poprzez zabawy konstrukcyjne, w których powstają jednobarwne budowle, zabawy z piłką, wyszukiwanie i nazywanie w omawianym kolorze przedmiotów znajdujących się w sali oraz w otaczającym nas świecie, malowanie czerwoną farbą, wyklejanie niebieskim papierem, picie mleka z białych kubeczków przy białym obrusie oraz poznawanie właściwości śniegu a także malowanie palcem bałwanków z wykorzystaniem białej pasty do zębów.
Zabawy z kolejnymi kolorami już w przyszłym roku.
Opracowała: Justyna Zajkowska
Relacja 2017-12-25, 16:14 | autor: Justyna Zajkowska